Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Darulilim Güz Dönemi Kısa Tanıtım Videosu (2017-2018)

11 Eylül
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Darulilim İslami İlimler Merkezi 17. Dönem kapanış programı aracılığı ile sevenlerini bu yıl Eyüp kültür merkezinde ağırladı.
Program, Darulilim öğrencilerinden Faruk Şahinin kelamların en güzeli olan Kur’an tilaveti ile başladı.
kısa bir açılış konuşmasının ardından İmam-hatip ve İlahiyat sınıflarımıza yönelik yapılan hizmet ve çalışmaları İdris Kaya Hoca dan dinledik. Görsel anlatımıyla sunumu daha da verimli hale getiren hocamız Sultanahmet medresesinin hizmet ve faaliyetlerini misafirlere sundu.
Ardından Arnavutköy İlim evleri faaliyet ve hizmetlerini anlatması için sahneye İsmail Sipahi Hoca Çıktı. İsmail Hoca gençliğin gidişatının çok iç açıcı olmadığını gençliğin ihtiyarlık dönemini yaşdığını ve ideal gençleri yetiştirme yolunda yaptıkları çalışmaları perdeye yansıtarak izleyicilere anlattı.
İlerleyen dakikalarda darulilimin 2017- 2018 Güz döneminde gerçekleştirdiği faaliyet ve çalışmaların yer aldığı bir tanıtım videosu yayınlandı.
Tanıtım videosunun ardından İlim Dergisi Editörü Mustafa Alp konuşmasına yazarlığın önemi ve yazı yazmanın tüyolarından bahsederek başladı. Eski dergi ve gazetelerden örnekler de içeren konuşmasında, İlim Dergisi ile yaptıkları hizmetlere değinerek okumaya ve yazmaya daha fazla önem verilmesi gerektiğini anlattı.
Konuşmasının ardından Mustafa Alp’e bir de teşekkür plaketi takdim edildi. Alp’e plaketin Darulilim kurucu başkanı Muhammed Yazıcı verdi.
Bir plaket de TİDEF Başkanı sayın Mustafa Yelek’e verildi. Plaketi TİDEF Eğitim Koordinatörü vekaleten Mahmut Türker’e Abdullah Küskü Hoca takdim etti.
İlerleyen dakikalarda öğrenciler için programın en heyecanlı anı olan ödül törenine geçildi.
Edirnekapı birincisi Ersel Karabulut ödülünü “Uluslararası Tecdit Üniversitesi Rektör Danışmanı Recep Songülden”
Arnavutköy İmamlık sınıfı birincisi Sezgin Karakuş “Emekli Öğretmen Mustafa Bozoğlan Hocadan”
Sultanahmet Medresesi Birincisi Oktay Geniş’in yerine İsa Baysal ödülünü Eyüpsultan Belediye Başkanı Sayın Remzi Aydından aldılar.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.